Jak można ocieplić poddasze w garażu?

Część domów ma budowę domu tak, że mieszkanie przenoszą jeszcze na poddasze garażu, a nawet dobudowują dodatkowe piętro nad garażem, przez co robi się kolejne pomieszczenie, które należy ocieplić.

Można ocieplić poddasze na wiele sposobów, a jednym z nich jest ocieplanie wełną mineralną/szklaną albo pianką poliuretanową, przez co można w miarę szybko i tanio ocieplić poddasze. Ocieplanie poddasza pianką mają do to siebie, że dzięki ich dobremu ocieplaniu zaoszczędza się nieznaczną ilość kwoty, która z kolejnymi latami może się zwiększać, dzięki czemu warto ocieplać poddasza. Część poddasza można przerobić na pokój dzienny lub jako pokój gier, ewentualnie pokój dziecięcy/młodzieżowy.

Ocieplanie wełną szklaną łączy się z większymi wydatkami takich jak listwy mocujące, folię oraz płyty wiórowe, które można tynkować, malować i wieszać obrazy. Można dodatkowo wieszać półki oraz inne dekoracje wiszące. Część wełen może mieć również inne właściwości oprócz tych podstawowych.

Ocieplanie poddasza pianką pozwala na ocieplenie pianką równomiernie całe poddasze bez obawy, że powstaną mostki termiczne, jak w przypadku kładzenia wełny szklanej. Czemy tak się dzieje? Pianka poliuretanowa jako materiał budowlany po zaaplikowaniu na ścianę czy sufit zwiększa swoją objętość. Kładzenie pianki pozwala na szybsze położenie ocieplenia, ponieważ dwie osoby mogą położyć nawet do 2x więcej ocieplenia niż wełną szklaną.